Вже в третє ми провели фестиваль “Славен Град”

«Славен град» – всеукраїнський фестиваль авторської творчості – уже втретє відлунав у Переяславі. І вдруге місцем події став затишний берег туристсько-розважального комплексу «Стара Гребля», з 6 по 8 липня вже традиційно відкриваючи переяславцям нові пісні, нові голоси, нові імена. Окрім того, в рамках фестивалю зафіксовано ще й новий рекорд України.

Почалося все 6 липня, коли в один час із загальноміськими святкуваннями Івана Купала на лузі альтернативою для молоді стала святкова програма «Купальська Толока. У пошуках цвіту папороті» від ГО «Джем Толока». Ігор Янчук разом зі своєю організацією давно є співпартнерами головного організатора фестивалю «Славен град» Світлани Яценко. Як завжди, по-душевному пройшло «джем-толоківське» Купало разом з артистами з Борисполя, Березані, тріо київських джазменів Олександра Михайлова та переяславськими талантами Лесею Горобець, Павлом Рекуном, Юлею Павловою, Женею Левченко та дуетом у складі Олександра Боярина та Вікторії Ставицької. Довелося й інтелектуально попрацювати разом з ведучою заходу Оленою Вдовиченко, згадуючи на вікторинах традиції свята Купала, і фізично – міряючись силою. Завершили вечір смачним польовим кулішем, хороводом, стрибанням через вогнище та послухали музичні імпровізації від «Скарбниці Бабая».

Програма фестивалю була досить насиченою. Традиційно ранок фестивалю почався з екскурсій для гостей Переяслава. Цього разу – це два унікальні маршрути, розроблені Миколою Богатирем, методистом із туризму районного відділу культури, лідером громадської ініціативи «Корінь нації». Одна група «туристів» досліджувала пам’ятні місця у центрі міста. Інша на автобусі «перевіряла» нещодавно розроблений маршрут «Україна крізь віки» і побувала в унікальних місцях Переяславщини (Городище, Зміїні вали, залишки Воскресінської церкви, мальовничий берег Дніпра у с. Циблі, зелений «Тунель бажань»). Гості із великим інтересом відкрили для себе невідомі їм до цього сторінки історії рідної країни. До слова, популяризація туристичного Переяслава – одна із цілей організаторів фестивалю «Славен град».

А вдень сцена туристичного комплексу «Стара Гребля» вже чекала дітей на 2-ий Всеукраїнський фестиваль дитячої творчості «ЛяМітошка». Цього року, окрім вокальних та інструментальних композицій від дітей від 5 до 13 років, додалися і дві театральні постановки. «Охолодила» спеку театральна студія при ЗОШ №2 під керівництвом Альони Мікули, виконавши уривок з вистави «Пані Метелиця». І спонукали задуматися про збереження навколишнього середовища бориспільські дівчатка-артистки театру слова «Україно моя» та гуртку журналістів, що діє при бориспільській міській бібліотеці, натхненно зігравши власну, авторську «Екологічну казку».

А вже під вечір розпочав концерт бардів киянин Анатолій Кольнобрицький, який до свого списку уже написаних різних гімнів додав гімн переяславському фестивалю зі словами «что не дом и не улица, то музей или памятник». Заспівала і чарівна бориспільська журналістка, запальна ведуча фестивалю, автор-виконавець Тетяна Підгурська. У концерті бардів (виступали також уже знані в Переяславі Сергій Льовін, Дмитро Футорний та інші), який тривав до пізнього вечора, цьогоріч прозвучали і нові для нас імена. Це Олеся Сінчук, відомий поет, бард, музикант, та Руслан Радуга, твори якого завжди містять особливі філософські підтексти.

Ранок 8 липня був передусім літературним, він розпочався авторським виконанням віршів Олею Кацан, Альоною Мікулою, Вікторією Шевель, Андрієм Черновським, Лілією Батюк-Нечипоренко. Закінчили фестиваль спільним виконанням його гімну Анатолія Кольнобрицького.

Організатори фестивалю висловлюють вдячність за допомогу в проведенні адміністрації комплексу «Стара Гребля», усім спонсорам.

написала Оленка Шкребтієнко

Author: skarb

Залишити відповідь